Mehmet Moraner Yazdı: Direniş Zafere Götürür

Büyük bir oy farkıyla aldığımız büyük şehir belediyesini kumpasla halkımızdan almak isteyen AKP’nin kayyum zihniyeti halkımızın direnişi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. Kadınıyla,genciyle bütün halkımızın ortaya koyduğu direniş ruhu beraberinde zaferi getirdi halkımız bu kritik süreçte direngen ruhunu ortaya çıkararak iradesini sahiplenip bütün Kürdistan halklarına umut ve direnişin sembolü olmuştur.

Değerli halkımız, bin bir emekle aldığımız belediyeleri gasp eden Kayyum zihniyetine karşı bu seçimde iradenizi ortaya koyarak sandıkta kayyum zihniyetine çok sert bir tokat vurdunuz. Bizlere düşen de ortaya koyduğunuz bu irade karşısında sorumluluğumuzu bilip birlikte yürümektir. Kürt özgürlük ve siyasi mücadelesinin yılardır yürüttüğü özgürlük ve demokrasi mücadelesi bu seçimde halkta karşılık bularak ciddi bir kazanım elde ederek özgürlükçü ve halkçı bir gelenekten geldiğini bütün Türkiye kamuoyuna göstermiştir.

Değerli halkımız öncelikle bu seçim sürecinde partimizin yanında yer alan emek sarf eden gecesini gündüzüne katıp kapı kapı çalışan bütün halkımıza ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, ardından da onurlu devrimci yürüyüşümüzde bizlerle birlikte yol yürüyen bütün halkımızı saygıyla selamlıyor halkımıza karşı her zaman borçlu olduğumuzu vurgulamak istiyorum.

Partimizi sistem partilerinden ayıran en belirgin özelliğin yoldaşlık ilkeleri etrafında şekillenen Eş başkanlık sistemi ve kadın özgürlük ideolojisi olduğunu belirtmek istiyorum bunu çok iyi kavrayan halkımız başta Van olmak üzere bütün Kürdistan'da büyük kazanarak Eş başkanlık sistemimize onay vererek bütün Türkiye toplumuna demokrasi dersini vermiştir.

Geçirdiğimiz bu zorlu seçim süreci bize şunu açıkça göstermiştir ki bölgede halkımız polisiye devleti uygulamaları karşısında partisinin etrafında kenetlenerek duruşunu sandıkta net bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye genelinde ise toplumun büyük bir kesimi bu dikta rejime karşı muhalefetten yana tercihini yaparak bu sistemin çöküşüne sandıkta mührünü vurmuştur.

Sonuç olarak halkımızın ön seçimlerle belirlediği adaylarla girdiğimiz bu seçim sürecini sahiplenerek Eş başkanlarımız şahsında meclislerimize büyük bir yük ve sorumluluk bırakmıştır. Bizler de bize biçilen bu rol ve misyonun bilincinde olup yerelde halkımızın layık olduğu hizmeti getirmek için hiçbir mahalle arasında ayrım yapmadan büyük bir çaba içinde şeffaflık ve eşit hizmet ilkeleri çerçevesinde halkımızla birlikte çalışacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Partimizin paradigması ekseninde şekillenecek yerel yönetim hizmet anlayışımız bütün toplumu kapsayan ahlaki politik bir anlayış olup kadın ve gençlik çerçevesinde şekillenen mücadelemiz kadın ve gençlik eksenli programlarla yerellerimiz güçlenip topluma ön ayak olacaktır.

Genel olarak bütün ilçelerimizde sandığa gidip kayyumlara karşı iradesini ortaya koyan Van büyükşehir belediyemizin Eş başkanı Abdullah Zeydanı sahiplenen halkımıza karşı minnet borcumuz vardır. Halkımızla ortak kararlı bir mücadele ile yerellerimizi büyütüp halkımızın yıllardır layık olduğu hizmeti getirip Van’ımıza baharla birlikte yeni bir bahar getireceğiz bizlerle bu yolda yürüyen onurlu mücadelemize katkı sunun özelde ilçe halkımızı genelde bütün Van halkını saygıyla selamlıyor sevgilerimi şükranlarımı sunuyorum

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Moraner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.