Oktay Candemir Yazdı: HDP’lileri Fişleyen İmam’ın kariyer yükselişi!

Kendi hâlinde bir imamdı. Cuma hutbelerinde kulların haklarından söz ediyor, hukūk-ı ibâd diyordu. İnsanların yurtlarından yuvalarından uzaklaştırmanın kul hakkına girdiğini ve Kuran’da yasak olduğunu anlatıyordu. Cemaate şükür etmeyi öğütlüyor, kendisinin devletten aldığı her maaşa şükür ettiğini söylüyordu.

Geldi zaman, geçti zaman bizim İmam, yakın akrabasının İl Müftüsü olduğu dönemde hükümete yakınlığıyla bilinen Diyanet-Sen’in Van Şube Başkanı oldu. Daha fazla itibar görmeye, daha fazla para kazanmaya başladı.

Allah ona ‘Yürü ya kulum’ demişti bir kere. Artık yürüyebilirdi. Bu kadar ‘Şükür’ yeterliydi. O güne kadar mesleğini eda eden bir İmam iken, Diyanet-Sen Başkanı olduktan sonra vatansever ve muhafazakâr olduğunu fark etti.

‘Garp medeniyetine körü körüne bağlanmış zihniyete karşı mücadele verilmeli’ diyerek, batıya meydan okuyordu.

Ve 15 Temmuz gecesi ülke birbirine girdi. O güne kadar sağ-sol, Kürt-Türk, Alevi-Sünni olarak ülkemizi parçalamak isteyen garbın afakı (Dış mihraklar) bu defa da FETÖ eliyle darbe planlamıştı. Gafiller başarılı olamamıştı ama bizim İmam da Allah’ın lütfu olan 15 Temmuz’u bir fırsat olarak gördü.

Diyanet İşleri Başkanlığına diyerek imamları fişlemeye başladı. Diyanet-Sen Başkanı olarak yazdığı ihbar raporunda şunları söylüyor: “Diğer taraftan vatan hainlerini de deşifre etmek ve onları bertaraf etmekte bizim vatani görevimiz. Sol örgütlü, HDP ve terör güdümlü DİVES sendikası vatan hainleri bizleri tedirgin ediyor ve bunları bazı faaliyetleri hakkında sizlere anlatmayı borç bilirim. HDP ve sol örgütlü illegalden gelen hutbeler okunuyor, parti propagandası yapıp seçimlere katkı sağlayıp oy devşiriyorlar. Bu şeylerle korku ortamı yaratıp imamlarımızı yıpratıp, güvensiz ortam yaratıyorlar. Diyanet Başkanı olarak EK 1’de isimleri yazılı olan DİVES yönetimi ve üyelerini sizlere bildiriyorum. Şikâyetimizin gizli tutulması önem arz etmektedir. Yani bizden başka bilgiler istendiğinde seve seve yapacağımıza kuşkunuz olmasın.”

Başka bilgiler istendiğinde seve seve yapacağını da eklemeyi unutmuyordu. Bir zamanlar kul hakkından söz eden bizim vatansever imamımızın gizli ajandası tıkır tıkır işliyordu.  Kul hakkının, pek bir önemi yoktu onun için.

Onun verdiği bu raporlardan sonra KESK’e bağlı DİVES üyesi 81 imamın işine son verildi.

Yaptığı ihbarcılığın karşılığını ise yeni almaya başladı. Asıl mesleği imamlık olan, bilgisayar işletmecisi olduğunu söyleyen İmam Nurullah Arvas, şimdi YYÜ Veterinerlik Fakültesi Sekreterliği'ne bilgisayar işletmeni atandı.

Makamına oturur oturmaz da garbın icadı Twitter’da ‘Haydi Bismillah’ diyerek yeni görevine atandığını duyurdu.

Şimdi soruyoruz?

Bu kişi hangi yeterlilikle, hangi liyakatle… İspiyoncu bir imamken,  hangi saiklerle bu göreve atandı?

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü'ne sesleniyorum: 15 Temmuz’da yaptığı fişlemelerin karşılığı mı bu atama! Cevabınız ‘Hayır’ ise bu konuda kamuoyunu ikna edecek bir açıklamanız var mı?

Oktay Candemir Yazdı: HDP’lileri Fişleyen İmam’ın kariyer yükselişi!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oktay Candemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.