28. Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nde Sona Doğru: Son Başvuru Tarihi 10 Eylül

Yeni Yaşam Gazetesi'nin düzenlediği Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nin son başvuru tarihi yaklaştı. Ödüller için son başvuru tarihi 10 Eylül olarak belirlendi.

 Musa Anter ve görevi başında şehit düşen özgür basın çalışanları anısına her yıl düzenlenen Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. Bu yıl “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve “ Kadın Haberciliği” dallarında 28.’si düzenlenecek yarışmanın sonuçları 18 Eylül’de açıklanacak.

“Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri” yarışmasını bu yıl da Yeni Yaşam Gazetesi düzenleyecek. Dili Türkçe ve Kürtçe olan  yarışma, “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına “Kadın Haberciliği” olmak üzere beş ayrı dalda düzenleniyor. 

Her katılımcı, sadece bir dalda ve sadece bir eser ile yarışmaya katılabilecek. Başvuru yapılan eserlerin değerlendirmesi, yarışmaya doğrudan gönderilen çalışmaların yanı sıra ön eleme kurullarının seçici kurullara önerileri de dikkate alınarak yapılacak. Gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecek ve Yeni Yaşam Gazetesi'nde yayınlanabilecek. Eserlerin, PTT veya kargo ile gönderilmesi ya da elden bizzat teslim edilmesi gerekmekte. Posta veya kargodan kaynaklı ulaşmayan eserlerin sorumluluğu sahibine ait.


Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması'na katılım koşulları şöyle: 

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’nın teknik şartnamesinde belirtilen koşullara haiz, eser sahibi herkes yarışmaya katılabilir.
Yarışmaya seçici kurul üyeleri (jüri olduğu yıl) ile Yeni Yaşam gazetesi çalışanları katılamazlar.
Yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2020 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekmektedir.
Katılımcı, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almamış eserleriyle katılabilir.
Eserin, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme aldığının ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır; alınan ödül iptal edilir. Ödül alınmışsa, katılımcı tarafından iade edilmesi gerekmektedir. Bu işlem diğer katılımcılar için herhangi bir talep hakkı doğurmaz.
Yarışmaya gönderilen eser üzerinde, eser kendisinin olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında jüri tarafından kural ihlali işlemi uygulanır.
Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıların, şartnamede belirtilen hususları kabul ettikleri kabul edilir. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.
Eser yayınlanmamış ise, eserin adı, çekildiği ya da çizildiği yer ve zaman; yayınlanmış ise yayınlandığı gazete, dergi, ajans, internet sitesi, TV ile yayın tarihi bilgileri ve yayının bir kopyasının dosyada yer alması gerekmektedir.
Katılımcıların; özgeçmiş, iletişim adresi ve eser hakkındaki bilgi yazısı ile bir adet fotoğrafını başvuru dosyasına eklemelidir.
 YARIŞMA JÜRİLERİ:
Türkçe Haber Jürisi: Tuğrul Eryılmaz, Candan Yıldız, Fatih Polat, Faruk Eren, İbrahim Varlı, Hüseyin Aykol
Kürtçe Haber Jürisi: Mehmet Alî Ertaş, Suna Tunç, Beritan Zagros, Ramazan Ölçen, Ömer Tur
Kadın Haberciliği Jürisi: Nevin Cerav, Gülşen Koçuk, Bircan Değirmenci, Ceren Sözeri, Elif Akgül
Fotoğraf Jürisi: Çetin Altun, Ramazan Öztürk, Özcan Yaman, Ali Dağlı, Refik Tekin
Karikatür Jürisi: İmam Cici, Sefer Selvi, Ender Özkahraman, Aslı Alpar

ADRESLER
Web: yeniyasamgazetesi1.com, e-posta: [email protected]
Telefon: 0 212 252 83 99 Fax: 0 212 252 83 90
Adres: Şehit Muhtar Mahallesi Bekar Sokak No: 7/3 Beyoğlu/İstanbul

Başvurular için son tarih 10 Eylül.

29 Ağu 2021 - 14:14 Ankara/ Çankaya- Yaşam --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.