Oktay Candemir: Vesikalı Gazeteci

Kayyum dönemlerinde gazeteciliği bırakıyor, işine gücüne bakıyor. Arada ben dâhil bazı gazetecilere saldırıyor. Tutuklanmamız için azami gayret göste...

Kayyum dönemlerinde gazeteciliği bırakıyor, işine gücüne bakıyor. Arada ben dâhil bazı gazetecilere saldırıyor. Tutuklanmamız için azami gayret gösteriyor.

Düşmanın bile bir karakteri olmalı. Ahmed Arif'in dediği gibi: "Mertçe olsun isterim, dostluk da, düşmanlık da. Hiçbiri olmaz halbuki"

İşte bu zât-ı muhteremde hiçbiri yok. Mustafa Muğlalı'nın Van'a gönderilmiş başka bir türüdür.

Onun kadar yalancı-itirafçı başka bir insan var mıdır bilmiyorum. Geçen yıl bir yazısında benim için 'Uluslararası istihbarat servislerinin elemanı' iddiasında bulunarak İsmail Dümbüllü'yü bile aşacak bir komedi performansı sergiledi.

Bir insan ne kadar kötü olabilir diye görmek istiyorsanız bu şahsa bakmanız yeterlidir.

Evet, kayyum geldiğinde gazeteciliği bırakıyor, işine  rantına dönüyor demiştim ya... Kayyum gittiğinde ise  asli görevi olan tetikçiliğe geri dönüyor. DEM Partili Belediyeler henüz mazbata almışken başlıyor karalamaya. Van'da 250 bin insanın oy çoğunluğuyla seçtiği partinin belediye eş başkanlarını kriminalize ediyor, o da yetmiyor,  oraya nezaket-tebrik ziyaretinde bulunanları bile yazılarıyla 'İhbar' ediyor.

Bir sendika yöneticisinin belediye eş başkanlarını ziyaret etmesi ne zamandan beri suç oldu.

KHK ile ihraç edilen memurlar sonradan yargı kararıyla işine geri dönüyor. Mahkeme kararına rağmen işine dönen KHK'lıları suçlu ilan ediyor. Söz konusu emekçilerin işe dönüş kararını devletin yargı organları, kurulları veriyor ama malum şahıs yargı kararlarını da dinlemiyor.

Âlenen halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor, nefret söylemleri ile suç işliyor. Yasal olarak kamu görevi yürüten Belediye Eş Başkanları ve belediye çalışanlarına her türlü hakareti yaparak iftirayı atıyor ve kamu görevlisine hakaret suçu işliyor.

Malum şahıs hakkında yapılması gereken belli: Ya 'Akıl sağlığı yerinde değil' diyerek kamu sağlığı için bir klinikte yatıracaksın yok eğer akıl sağlığı yerinde olduğu hâlde bu suçları işliyorsa cezaevinde yatıracaksın.

Bir gazetecinin yaptığı haberler Savcılık iddianamelerinde, mahkemelerde suç delili olarak dosyaya konuluyorsa o gazeteci kendinden utanmalıdır. (Ar damarı yırtılmamışsa!)

Gazeteci kişi yaptığı haberlerin altına Emniyeti, Jandarmayı, İçişleri Bakanlığını etiket yapıyorsa o gazeteci değil, ihbarcıdır.

Sorarsan en büyük Vatansever-Milliyetçi!...  Vanlı bile değil ama Van Büyükşehir Belediyesine Hakkarililer alınıyor diye aklınca ayar vermeye kalkıyor.

Konuş! Sen nerelisin?

DAKA'dan, 650 bin TL ile destekle youtubeden yayın yaptı . Bu destekle açtığı youtube kanalını kapatıp malzemelerini de  başka bir TV kanalına sattı.

DAKA Müdürüne sesleniyorum; Verdiğiniz paranın nerelere gittiğini denetliyor musunuz? Eğer denetlemiyorsanız görevi ihmal suçu işliyorsunuz demektir ya da başka bir ortaklığınız mı var, onu bilemem!

DAKA, Van'da başka gazetecilere bu imkanı sağlıyor mu?

Şimdi bu zat-ı muhteremin DEM Partili Belediyelere neden bu denli saldırdığını  yeni yeni öğreniyoruz. DEM Partili belediyelere bütün öfkesinin, kininin altında yatan motivasyonun sebebi bugüne kadar kazandığı haksız kazancın elinden gitmesiymiş meğer!

Vatansever-Milliyetçi... Bu vatanı en çok o severmiş. O kadar çok sevmiş ki 'Dur! Ben de kayyum belediyelerinden 3 milyon TL kazanayım' diyerek almış yürümüş.

Kayyum döneminde sadece 4 belediyeden 3 milyon TL para kazanmış. Diğerlerini henüz bilmiyoruz.

Ne hazin değil mi? Üç kuruş menfaat için değer mi?

Bu kadar iftira, yalan, dolan ve bunca insanın vebali!!!

Kaç insan bu yüzden cezaevinde çürüdü, kaç insan gözaltına alındı, adliye koridorlarında neler çekti!

Ocaklar söndü, yuvalar yıkıldı!

"Ben anladığım çarh ise bu çarh-ı çep-endâz/ Yahşi görünür sureti amma ki yamandır,"

Ziya Paşa'nın terkib-i bendi'nin 8. mısrasında aynen bunları söyler. Yani günümüz Türkçesiyle derki :  "Benim anladığıma göre bu dünya hilekâr bir dünyadır. Yüzü güzel görünür ama (içi) kötüdür."

Malum şahıs işte böyle kötü kalpli, fesat, hayın biridir.

10 May 2024 - 18:53 Van/ İpekyolu- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.