Adaylar kesinleşti: işte DEM Parti adaylarının tam listesi

DEM Parti’nin eşbaşkan adaylarının listesi belli oldu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerinde  aday göstereceği isimlerin tam listesini açıkladı.

Adıyaman

Merkez: Mehmet Bahattin Bilgin-Türkan Erkenek

Besni: Musafa Suvar-Güler Sağ
Pınarbaşı:Hüseyin Uzun-Kamile Ocak
Gölbaşı: Ergün Varhan-Berfin Doymaz
Kahta: Osman Özbek
Kömür:Mahmut Kapçak-Bedriye Polattaş
Yaylakonak: İsmet Coşkun
Samsat: Yasin Ertan
Tut: Memet Kösele

Ağrı

Ağrı /Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş

Diyadin Adnan Doğan-Hayat Zorbay
Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan
Eleşkirt: Menderes Yıldız
Hamur: Hikmet Adıgüzel
Patnos: Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay
Taşlıçay: Mehmet Ali Budak-Cemile Duman
Tutak: Mahmut Tataş/Dilan Başboğa

Ardahan

Göle: Serkan Yılmaz

Batman

Merkez: Gülüstan Sönük-Mehdi Öztüzün

Beşiri : Mehmet Akif Akın-Merve Evren
İkiköprü: Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız
Gercüş: Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner
Hasankeyf: Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek
Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin
Bekirhan: Ruşen Sankur-Ömer Sunar

Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan
Sason: Celal Alphan-Netice Üner

Bingöl

Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç

Adaklı: Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu
Genç: İdris Elhakan-Şefika Doğan
Karlıova: Mehmet Genç-Zühre Eroğlu
Kiğı: Sema Getlaş-Hikmet Baykan
Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç
Sancak: Selahattin Koçin-Arzu Köysüren
Solhan:  Remzi Sönmez-Ayşe Kaya
Yayladere: Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu
Yedisu: Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık

Bitlis

Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş
Adilcevaz: Cesim Tusun-Dilek Akdağ
Ahlat: Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan
Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar
Güroymak: Ülfiye Özcan-Ziya Enginbay
Gölbaşı: Mazlum Soyürün
Günkırı:Faysal Sengir
Hizan: Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman
Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk
Tatvan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir

Dersim

Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan

Mazgirt/Akpazar: Orhan Çelebi-Naciye Aslan
Nazimiye: Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül

Diyarbakır

Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun
Bağlar Siraç Çelik-Leyla Ayaz
Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu
Çermik: Berat Can-Sultan Taşkıran
Çırnar: Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu
Çüngüş:Habib Demirkol-Ayten Çelik
Dicle: Hacı Akengin-Aysel Baran
Eğil: Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ
Ergani: Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar
Hani: Besile Narin-Hamdullah Demir
Amed/Hezro (Hazro): Erhan Güven-Hasibe Yazdık
Kayapınar: Gülşen Sincar-Cengiz Dündar
Kocaköy: Mehmet Şık-Hanım Altındağ
Kulp: Fatma Ay-Murat İpek
Lice: Dilek Diyar Özer-Fırat Demir
Silvan: Sevim Biçici-Kadri Esen

Sür: Adnan Örhan-Fatma Önkol
Yenişehir: Safiye Akdağ-Mehmet Ergün

Elazığ

Merkez: Hayrettin Kaya- Songül Cengiz

Karakoçan: Cafer Oğur-Songül Düzgün
Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz
Maden: Ayşe Çiftçi
Merkez: Hayrettin Kaya- Songül Cengiz  Konak: Halil Besili

Palu: Mehmet Şahin
Erzincan

Merkez: Evren Çevik
Çayırlı: Serhat Arslan
Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç

Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül
Üzümlü: Mehmet Baytekin-

Erzurum

Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen
Çat: Nihat Yuca
Hınıs: Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre
Horasan: Şahabettin Güldür
Karaçoban: Kazim Erhan-Zelal Yiğit
Karayazı: Bahar Göksu-Fuat Tutkun
Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli
Palandöken: İsmail Kaya
Tekman: Abdurrahman Sever-Gülen Şengül
Yakutiye: Mevlüt Efe

Antep

Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer
Araban: Rifat Dağdelen

Islahiye: Mehmet Güllü Aydın
Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz
Nizip: Yusuf Güler
Nurdağı: Müslüm Denizhan
Oğuzeli: Yılmaz Melet
Şahinbey: Yakup Koca
Şehitkamil: Kemal İlik

Hakkari

Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce

Çukurca: Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç

Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut
Şemdinli: Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin
Yüksekova): Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri
Büyükçiftlik: Mustafa İnaç-Mizgin Demir
Esendere: Fatih Safalı-Gülüstan Akersu

Iğdır

Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş
Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin
Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal
Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp

Kars

Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman

Dîgor: Adem Oyman-Ülker Özadikti

Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel
Kağızman: Mehmet Alkan-Güner Hatay

Sarıkamış: Hüseyin Altun-Serap Çelik
Selim: Asker Köse-Türkan Yücel

Malatya

Malatya: Abdulvahap Ekim-Sevim Şimşek Bayram
Arguvan): Suna Gedik

Battalgazi: Bayram Toprak-Ayşe Şahin
Doğanşehir: Metin Biriş-Nefise Karaman
Yazıhan: İbrahim İncesu-Mutlu Halıcı
Yeşilyur: Hasan Lekesiz-Özgül Doğan
Pütürge)/: Elif Şahin-İsmet Aydın

Mardin

Merkez: Ahmet Türk-Devrim Demir
Artuklu: Mehmet Ali Amak-Münevver Ölker
Dargeçit: Asya Gezer-Ramazan Akın.

Derik: Songül Özbahçeci-Cengiz Temelli
Kızıltepe): Zeyni İpek-Hamdiye Bilek Turgay
Mazıdağı: Kudret Uçuk-Hamdin Demir
Midyat: Hikmet Duman-Huda Erdem Aslan
Nusaybin: Gülbin Şahin Dağhan-Selahattin Ay


Ömerli:Necla Figan Altındağ-Mehmet Şah Akgül
Savur: Hatice Öncü-Selahattin Önder
Yeşilli: Sami İldem-Songül Tunç

Mersin

Akdeniz: Hoşyar Sarıyıldız-Nuriye Arslan

Muş

Merkez: Surru Söylemez-Tuba Sayılgan
Bulanık: Aryan Doğan-Arafat Kardağı
Erentepe: Süleyman Aygün
Rüstemgedik: Fevzi Aris
Sarıpınar: Nurettin Yünaçtı
Uzgörür: Tüncer Gündoğdu
Hasköy: Rehber KarakayaK

Korkut: Maşallah Ovalıoğlu

Malazgirt: Ahmet Kenan Türker-Gülistan Özel

Karaağaçlı: Cuma Çakır

Kızılağaç: Mehmet Emin Taşer
Konukbekler: Tekin Arğun
Serinova: İnan Demir
Yeşilova: Celal Çeliker
Yaygın: Fatih Yıldız
Varto: Gıyasettin Aydemir-Gülbahar Kaya

Siirt

MerkezSofya Alağaş-Mehmet Kaysi

Baykan: Şefik Günel- Sümeyye Karasu
Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak
Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren
Eruh: Hüseyin Oktayı- Evrin Ertan
Kurtalan: Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin
Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz

Gökçebağ: Alaaddin Aydın
Pervarî: Mustafa Sonğur
Beğendik: Bedri Şahbudak
Tillo: Kasım Yıldız

Urfa

Celalettin Erkmen-Gülşen Özer
Birecik: Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz
Bozova: Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız
Ceylanpınar: Uğur Kahraman-Rahşan Yazar
Halfeti: Mehmet Karayılan-Saniye Bayram
Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş
Hilvan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil
Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan
Siverek: Ali Dusak-Yıldız Çetiner
Suruç: Ayten Kaya-Müslüm Baran
Viranşehir: Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun

Şırnak

Merkez: Turan Saltan-Berivan Kutlu

Beytüşşebap: Beybün Aslan-Agit Yiğit
Cizre: Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş
Güçlükonak: Emin Dayan-Fehime Elkoca
Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan
İdil: Türkan Kayır-Doğan adıbelli
Sırtköy: Fahrettin Akman-Halime ilçin
Balveren: Gülsüm Atak-Ferit Artuç
Kasrik: Cihat Aktaş
Kumçatı: Asker Gündüz-Güllü Durak
Silopi: Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk
Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen
Uludere: Ali Ürek-Feride Ender
Şenoba: Fatma Oran-Mecit Keskin

Van

Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal

Bahçesaray: Ayvaz Hazır-Nebahat Benek
Başkale: Şengül Polat-Feyzi Caner

Çaldıran: Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik
Çatak: Reşat Eraslan-Gülten Baran
Edremit:  Rabia Başak Koç-Cemil Komi
Erciş: Baran Bilici-Güler Temel
Gevaş: Ruknettin Hakan-Kübra Akti
Gürpınar: Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç
İpekyolu: Cevdet Altındağ-Canan Uzunay
Muradiye: Hediye Sayiner- Barış Yılmaz
Özalp: Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı

Saray: Davut Acar-Filiz Öztürk
Tuşba): Hanım Akkoş-Ümit Keser

03 Mar 2024 - 15:48 Van/ Çaldiran- Siyaset



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.