DEM Parti'de İl il, ilçe ilçe halk oylaması sonuçları

DEM Parti’nin halk oylamaları birçok kentte devam ederken, bazı yerlerde kazanan isimler belli oldu. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin ( DEM Parti) 31 Mart yerel seçimleri öncesi adaylarını belirlemek için birçok kentte gerçekleştirdiği halk oylamaları sürüyor. Bazı kentlerde bugün ikinci tur oylamaları yapıldı. İkinci tur oylamalarının yapıldığı bazı merkezlerde kazanan isimler de netleşmeye başladı.  

Viranşehir

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde dün halk oylaması yapıldı. Ancak yüzde 50'i aşan bir aday olmadı. Bugün Fethi Yıldırım Konferans Salonu'nda ikinci tur oylaması yapıldı. 

Kadın adaylardan Dilan Doğan, Ruken Baran lehine adaylıktan çekildi. Böylece seçimin kazananı Ruken Baran oldu. Erkek aday adaylarından Hıdır Oktay ve Fadıl Mendanlıoğlu için yapılan oylamada ise 608 delege oy kullandı. Mendanlıoğlu, oyların çoğunu aldı. Mendanlığlu, eşbaşkan aday adaylarını tebrik ederek, "Birlikte kazanacağız" dedi. 

AKDENİZ

Mersin’in Akdeniz ilçesinde Şah Düğün Salonu’nda ikinci tur seçimleri yapıldı. 7 sandığın kurulduğu oylamada 833 delege oy kullandı. Erkek aday adaylarından Hoşyar Sarıyıldız 417 oyla, kadın aday adaylarından Nuriye Arslan ise 510 oyla seçimi kazanan isimler oldu.  

Oy sayımında konuşan DEM Parti İzmir Milletvekili İbrahim Akın, "Türkiye tarihinde bütün partilere örnek olacak değerli bir iş yapıyoruz. Bu konuda ortaya çıkan her türlü sonuç çok kıymetli" dedi. 

DİYADİN

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde erkek aday adayları ikinci turda yarıştı. İkinci tur seçimlerinde Adnan Doğan 107 oy alarak seçimi kazandı. Kadın eşbaşkan adayı merkezi komisyon tarafından belirlenecek.

BULANIK

Muş'un Bulanık ilçesinde yapılan ikinci tur halk oylamasında Aryan Doğan ve Arafat Kardağı seçildi. 

VAN

Van'da büyükşehir için dün yapılan ilk turda Neslihan Şedal en fazla oy alan kadın aday  adayı olmuştu. Bugün Mustafa Avcı ve Abdullah Zeydan için yapılan oylama ile ilgili sonuçların ise kısa bir süre sonra komisyon tarafından açıklanacağı belirtildi.

İPEKYOLU

Seçmen sayısı en fazla olan ilçelerden biri olan Van'ın İpekyolu ilçesinde yapılan ikinci tur oylamasında Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ, en yüksek oyu alan aday adayları oldu. 

BAŞKALE

Van'ın Başkale ilçesinde ikinci tur seçimleri yapıldı. Seçimlerde en çok oyu Fevzi Caner ve Şengül Polat aldı.  

TUŞBA

Van'ın Tuşba ilçesinde yapılan ikinci tur seçimlerinde en fazla oyu Hanım Akkoş ve Ümit Keser aldı. 

GEVAŞ 

Van'ın Gevaş ilçesindeki seçimlerde en çok oyu Bedrettin Dinçer aldı. 

Kadın aday merkezi komisyon tarafından belirlenecek. 

ÇATAK

Van'ın Çatak ilçesinde ikinci tur öncesi Ali Osman Baran’ın aday adaylıktan çekilmesiyle seçimi Reşat Eraslan kazandı. 

Kadın adayın komisyon tarafından belirleneceği belirtildi. 

ERCİŞ

Van'ın Erciş ilçesinde yapılan ikinci turda Güler Temel ve Baran Bilici en fazla oyu alan aday adaylar oldu. 

ÖZALP

Van’ın Özalp ilçesinde yapılan ilk tur oylamada Ecevit Ceylancı 86, Yakup Hakanöz ise 67 oy aldı. Seçim ikinci tura kalırken, kadın aday komisyon tarafından belirlenecek. 

SARAY

Saray ilçesinde yapılan seçimde Davut Acar 140, Nihat Yiğit 60 oy aldı. Acar, aldığı oyla 50+1’i geçerek kazandı. Kadın aday komisyon tarafından belirlenecek. 

ÇALDIRAN

Van’ın Çaldıran ilçesinde yapılan ilk tur oylamada Fettah Hasçelik en fazla oyu aldı. Kadın aday daha sonra belirlenecek. 

MURADİYE

Birinci tur seçimlerinin yapıldığı Van’ın Muradiye ilçesinde Barış Yılmaz 39, Hakan Çelik 30 oy aldı. İkinci tura kalan seçimi  Barış Yılmaz alırken, kadın eşbaşkan adayları komisyon tarafından belirlenecek.

GÜRPINAR

Gürpınar ilçesinde yapılan seçimde Mehmet Tahir Ertaş 107 oy, Fesih Sönmez 57 oy aldı. Seçim ikinci tura alırken,  kadın aday ise komisyon tarafından belirlenecek.

EDREMİT

Van’ın Edremit belediye eş başkan  aday adayları  Rabia Başak Koç 348, Cemil Komi 349 oy aldı.

TEKMAN

Erzurum'un Tekman ilçesinde yapılan ikinci tur seçimlerinde Abdurrahman Sever en fazla oyu alan aday adayı oldu. Kadın aday, komisyon tarafından belirlenecek.   

KARAKOÇAN

Karakoçan ilçesinde parti binasında ikinci tur seçimleri yapıldı. Aday adayı Cabbar Uğur, oyların çoğunluğunu aldı. 

HAKKARİ MERKEZ 

Hakkari'nin merkezde yapılan ikinci tur seçimlerde en yüksek oyu Viyan Tekçe ve Mehmet Sıddık Akış aldı.  

DERİK

Mardin'inin Derik ilçesinde ikinci tur seçimlerini Cengiz Temelli kazandı. Derik'te kadın aday adaylarından Songül Özbahçeci dün ilk tur seçimlerinde 380 oyla seçilmişti.

MAZIDAĞI

Mardin'inin Mazıdağı ilçesinde yapılan sandık sayımı sonucunda Hamdin Demir 241 oyla, Kudret Uçuk da 303 oyla en çok oy alan isimler oldu.

ARTÛKLU

Artûklu'da en fazla oyu alan aday adayı Mehmet Ali Amak oldu.   

DARGEÇİT

Dargeçit ilçesinde 225 oy alan Asya Gezer ile 170 oy alan Aziz Akın, ön seçimi önde tamamladı.

NUSAYBİN

Nusaybi Selahattin Ay ile Gülistan Duran Altuntaş en yüksek oyu alan isimler oldu. Selahattin Ay 643, Gülistan Duran Altuntaş 682 oy aldı.

SİİRT

Siirt merkezde bin 78 delege oy kullandı. Kadın aday adaylarından Safiye Alağaş 566 oyla, erkek aday adaylarından Mehmet Kaysi ise 585 oyla en çok oyu alan isimler oldu. 

Seçim sonrası tüm aday adayları birlikte fotoğraf çektirdi. Sandıkta kazanan adaylar, tüm herkese teşekkür etti. Seçim sonrası delegeler ve aday adayları halaya durdu. 

KURTALAN 

Siirt'te bağlı Kurtalan ilçesinde 524 delege oy kullandı. Sadiye Aktin 247 oyla, Ali Rıza Bingöl ise 354 oyla seçilen isimler oldu. 

AĞRI MERKEZ

Ağrı merkezde kadın aday adaylarından Hazal Aras dün birinci turda seçilmişti. Bugün erkek aday adayları arasında ikinci tur seçimleri yapıldı. Memet Akkuş, en fazla oyu alan aday oldu.  

PATNOS

Ağrı'nın Patnos ilçesinde yapılan ikinci tur seçimlerinde en fazla oyu Rojbin Kartal ve Cabir Tozun aldı.

IĞDIR MERKEZ 

Iğdır merkezde yapılan seçimlerde en yüksek oyu Mehmet Nuri Güneş ve Nejla Kum aldı.  

TUZLUCA 

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde erkek aday adaylarının yarıştığı seçimlerin ikinci turunda Yılmaz Korkusuz en fazla oy alan aday oldu. 

Kadın eşbaşkan komisyon tarafından belirlenecek.

İDİL

Şırnak'ın İdil ilçesinde 3 sandıkta 447 delege oy kullandı. İkinci tur oylamasında Doğan Adıbelli 231 oyla en yüksek oyu alan erkek aday adayı oldu. Kadın eşbaşkan adayı daha sonra komisyon tarafından belirlenecek.

BATMAN

Êlih’te seçim ikinci turunda Mehdi Öztüzün bin 753,  Ferhat Ozan Ataca 524 kadınlardan ise Gülistan Sönük bin 361 Gurbet Doğan 856 oy aldı.  Bu sonuçlara göre Êlih’te en fazla oyu alan aday adayı Gülistan Sönük ile Mehdi Öztüzün oldu.  

ÇEVLİK

Çevlik ikinci tur ön seçimleri il binasında yapıldı. Delegelerden alınan oylara göre Cuma Karaaslan 168,  Aydın Burçin ise 190 oy aldı. Buna göre en fazla oy alan aday adayı Aydın Burçin olurken, kadın eşbaşkan adayı merkezi komisyon tarafından belirlenecek. 

NORŞÎN

Bitlis'in Güroymak ilçesinde yapılan seçimde Mehmet Şirin Öncü en fazla oyu alan aday adayı oldu. Kadın aday ise komisyon tarafından seçilecek. 

AHLAT

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yapılan seçimlerde Erkan Akbudak en fazla oyu alan aday adayı oldu. Kadın aday ise komisyon tarafından seçilecek. 

HİZAN

Bitlis'in Hizan ilçesinde yapılan seçimlerde Kerem Oğur en fazla oyu alan aday adayı oldu. 

DOĞUBAYAZIT 

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yapılan seçimlerde Gönül Öztürk ve Kenan Alkan en fazla oyu alan aday adayları oldu. 

ERZURUM HINIS

Erzurum'un Hınıs ilçesinde yapılan seçimde Gülser Eren en fazla oy alan aday adayı oldu. Kadın aday komisyon tarafından belirlenecek.

KARAYAZI

Erzurum'un Karayazı ilçesinde seçimler ikinci tura kaldı. Sadece erkek aday adaylarının yarıştığı ilçede akşam saatlerinde ikinci tur seçimleri de yapıldı. Fuat Tutkun, en fazla oyu alan aday adayı oldu. 

KARAÇOBAN 

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde seçimlerde en fazla oyu alan aday adayı Kazım Erhan oldu. Kadın aday ise komisyon tarafından belirlenecek.

MUŞ

Muş merkezde yapılan ikinci tur seçimlerinde Sırrı Söylemez en fazla oyu alan aday adayı oldu. Kadın adayın komisyon tarafından belirleneceği öğrenildi. 

MALAZGİT

Muş'un Malazgirt ilçesinde en fazla oyu alan aday adayları Gülistan Özel ve Ahmet Kenan Türker oldu. 

VARTO

Muş'un Varto ilçesinde Gıyasettin Aydemir ve Gülbahar Kaya en fazla oyu alan aday adayları oldu. 

KOZLUK

Kozluk ilçesinde ikinci tura kalan seçimlerde Hülya Öztekin 195, Nazime Avcı 111 oy alırken, Mehmet Reşit Haşimi 157, Nizam Arzık 148  oy aldı. Bu sonuçla Öztekin ile Haşimi en çok oy alan aday adayları oldu.

14 Oca 2024 - 23:29 Van/ Çaldiran- Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hbr Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hbr Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hbr Çaldıran editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hbr Çaldıran değil haberi geçen ajanstır.